szkoła podstawowa w suchostrudze
Szkoła Podstawowa w Suchostrudze, ul. Szkolna 20, 05-555 Tarczyn, tel. 22 727 71 81

Aktualności

27 czerwca 2016 14:20 | Aktualności

Podsumowanie pracy w roku szkolnym 2015/16

 

Do szkoły uczęszczało 83 uczniów (oddział przedszkolny-15, szkoła podstawowa-68). Z przedmiotów nauczania uzyskali średnią ocen 4,01.

W klasach I-III wyróżniło się 6 uczniów, co stanowi 15%, w klasach IV-VI również 6, co stanowi 20,7%.
Uczniowie klasy IV uzyskali średnią z przedmiotów nauczania -3,79; klasy V- 4,32; klasy VI – 3,92.
Brali udział w wielu konkursach szkolnych, gminnych i powiatowych odnosząc sukcesy.


W VIII Festiwalu Patriotycznym w Pamiątce uczeń klasy VI Maksymilian Janus otrzymał wyróżnienie Towarzystwa Przyjaciół Tarczyna.


W międzyszkolnym konkursie matematycznym Maksymilian Janus zajął ex aequo pierwsze miejsce.


Uczennica klasy VI Julita Mlekicka w III Tarczyńskim Dyktandzie organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Tarczynie zdobyła tytuł Młodego Mistrza Ortografii Języka Polskiego za zajęcie I miejsca.


Uczennice klasy II Aleksandra Ogłoza i Gabriela Gąstał otrzymały wyróżnienia w międzyszkolnym konkursie ortograficznym.


Wszyscy uczniowie szkoły angażowali się w różnorakie akcje. Zbierali pieniądze przyczyniając się do powstawania ,,góry grosza”, zbierali zużyte baterie w trosce o środowisko, gromadzili karmę dla schroniska w Konstancinie, aby wspomóc korzystające z azylu bezdomne zwierzęta, przynosili ziarno dla ptaków, budowali karmniki i hotele dla owadów. W dalszym ciągu będą uczestniczyli w akcji zbierania starych aparatów telefonicznych.


W ciągu całego roku szkolnego uczestniczyli w licznych warsztatach i zajęciach profilaktycznych dotyczących zagrożeń w sieci, zdrowego żywienia i uzależnień. Przeszkoleni nauczyciele prowadzili w szkole kurs udzielania pierwszej pomocy. Odbywały się koncerty w ramach cyklu warsztatów rozwijających kompetencje emocjonalne.

W trakcie wyjazdów uczniowie zwiedzali zabytki w Sanoku, uczyli się historii w Czersku, na warszawskiej Starówce, w Toruniu i w Bibliotece w Tarczynie. Poznawali wojsko w I Grójeckim Ośrodku Radioelektronicznym, uczyli się jeździć na łyżwach korzystając z tarczyńskiego lodowiska, poszerzali swą skalę uczuć w schronisku w Konstancinie i w ZOO. Nie sposób wymienić wszystkich miejsc, które zobaczyli i poznali.


Wszystkim absolwentom i uczniom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji.

Przeczytano: 552 razy. Wydrukuj|Do góry