szkoła podstawowa w suchostrudze
Szkoła Podstawowa w Suchostrudze, ul. Szkolna 20, 05-555 Tarczyn, tel. 22 727 71 81

Aktualności

08 grudnia 2016 14:27 | Aktualności

Wycieczka do Gniezna

       W „mikołajkowy” wtorek, chętni uczniowie z klas II-VI pojechali na wycieczkę do Gniezna. Wyjazd nastąpił o 7.00 spod budynku szkoły, a jego celem było zwiedzenie Muzeum Początków Państwa Polskiego, odwiedzenie Katedry Gnieźnieńskiej i wizyta w zakładzie produkującym bombki choinkowe.

        Pierwszym zaplanowanym punktem wycieczki było zwiedzenie ekspozycji muzealnych prezentujących historyczne początki państwa polskiego. Na wystawę złożyły się wydobyte podczas prac wykopaliskowych przedmioty, filmy 3D i komentarze historyków. Następnie uczestnicy przeszli przed Katedrę, gdzie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie przy pomniku Bolesława Chrobrego. Wewnątrz katedry na szczególną uwagę zasługiwały m.in. Drzwi Gnieźnieńskie, przedstawiające na 18 kwaterach życie i męczeńską śmierć św. Wojciecha. Po wyjściu z katedry uczestnicy wycieczki zjedli obiad, a następnie udali się do zakładu produkującego bombki choinkowe. Mogli obserwować proces wydmuchiwania kulek, jak nazywają je pracownicy zakładu, srebrzenie ich przy użyciu gorącej wody, suszenie tych farbowanych i ręczne  zdobienie gotowych kulek. Na koniec wszyscy uczniowie mogli dowolnie udekorować 3 kulki i zabrać je do domu. Była też możliwość kupienia dodatkowych bombek w sklepie. Po spakowaniu ,,kruchego’’ towaru w pudła wszyscy opuścili zakład, by udać się w drogę powrotną do domu. W autokarze  czekała słodka niespodzianka, którą poprzedził konkurs dotyczący wycieczki. Wszyscy zostali  nagrodzeni czekoladowym smakołykiem.

      Mimo, że jesienne dni są bardzo krótkie, udało się zrealizować wszystkie punkty programu. Z utęsknieniem czekamy na kolejny wyjazd, który będzie miłym wytchnieniem po męczących tygodniach nauki. 

Przeczytano: 321 razy. Wydrukuj|Do góry