szkoła podstawowa w suchostrudze
Szkoła Podstawowa w Suchostrudze, ul. Szkolna 20, 05-555 Tarczyn, tel. 22 727 71 81

Aktualności

13 października 2017 12:02 | Aktualności

Ślubowanie 2017

W piątek 13 października odbyła się w szkole uroczystość Ślubowania Pierwszoklasistów. Co roku budzi ona wiele emocji wśród dzieci, nauczycieli i oczywiście samych rodziców. 10 uczniów klasy pierwszej zostało pasowanych na ucznia. Na początku pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie w krótkim programie artystycznym. Pomyślnie zdali swój pierwszy egzamin z wiedzy o symbolach narodowych i szkolnych.
Najważniejszym momentem uroczystości było ślubowanie i pasowanie na ucznia. Uczniowie złożyli uroczystą przysięgę, a pasowania dokonała Dyrektor Szkoły. Następnie złożyli swe podpisy pod tekstem przysięgi w Kronice Szkolnej. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Józefa Chełmońskiego w Suchostrudze.
Na pamiątkę dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz gry dydaktyczne. Na zakończenie, klasa ustawiła się do pamiątkowego zdjęcia.
W sali na uczniów czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Po nabraniu sił wszyscy wyszli przed szkołę, gdzie na trawniku w pobliżu placu zabaw posadzili pamiątkowego dęba. W ten sposób uczniowie zapoczątkowali tradycję sadzenia drzew przez następne roczniki pierwszoklasistów. 
I w taki oto sposób „piątek 13” nie przyniósł pecha, a wręcz przeciwnie, okazał się szczęśliwym dniem.


Fotorelacja z wydarzenia na naszym Facebooku


Przeczytano: 450 razy. Wydrukuj|Do góry