szkoła podstawowa w suchostrudze
Szkoła Podstawowa w Suchostrudze, ul. Szkolna 20, 05-555 Tarczyn, tel. 22 727 71 81

Archiwum - Aktualności

28 maja 2013 22:52

Dzień Matki


Dzień Matki – jedyny taki dzień w roku.

 

Odział Przedszkolny

w SP im. Józefa Chełmońskiego w Suchostrudze

 

Matka, mama, mamusia. Najważniejsza osoba w naszym życiu, bez której nie byłoby nas na świecie. Matka kocha bezwarunkowo, bez względu na wszystko. Warto pomyśleć jak sprawić, by jej święto stało się dniem wyjątkowym.

Pamiętając o tym dniu na początku czerwca w oddziale przedszkolnym w Szkole Podstawowej im. Józefa Chełmońskiego w Suchostrudze odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki. „Witamy serdecznie zebrane tu mamy, na występ specjalny Was zapraszamy" - tymi słowami przywitały 4,5 i 6-latki swoje najukochańsze osoby. Podczas występu mali artyści recytowali wiersze, śpiewali piosenki i tańczyli. Z okazji tego pięknego święta, które jest celebrowane w wielu miejscach świata, nasze maluszki życzyły swoim mamom wiele lat zdrowia, szczęścia i sukcesów na swojej drodze. Dzięki dzieciom dowiedzieliśmy się, że można kochać swoją mamę „ …w czekoladzie, w cukrze pudrze, marmoladzie…”

Niewątpliwie życzenia płynące z małych, ale jakże gorących serduszek, wywołały radość i wzruszenie na twarzach dumnych mam. Na koniec uroczystości dzieci wręczyły mamom laurki i papierowe kwiaty wykonane techniką origami. Następnie wszyscy otrzymali zaproszenie na słodkie babeczki, wykonane przez dzieci dla swoich mam. Ten słodki poczęstunek był okazją do dzielenia się wrażeniami z przedszkolnej uroczystości.

M. Mielczarek

Przeczytano: 1445 razy. Wydrukuj|Do góry